Březen 2015

Krteček || 11 bodů z 10

15. března 2015 v 11:15 | Nelly Tinker |  Návody a takové
Zdravím :) Po dlouhé době se ozývám. Sedím na posteli, nálada na bodě mrazu a zrazu taký nápad, že pojď napsat na blog!( žeby mě to zase chytlo?? :OOO) ok, ale o čem. Spala u nás Gabča, a jelikož rodiče nebyli doma, rozhodli jsme se něco uklohnit, jelikož se nám ale žádný recept nepozdával, vymyslely jsme si vlastní, za který byste v Prostřeno dostali 11 bodů :)

Jmenuje se to KRTEČEK (vysvětlení nechám na později ;))

Budete potřebovat:
cca půl čokolády
1 bílý jogurt
pomazánkové máslo
kafe
banán
piškoty
vanilkový cukr

Postup: (3 porce)
Krteček jsou vlastně dvě takové srajdy prokládané banánem a piškotama, prostě takový nepečený dezert.
  1. Udělám si, jak my říkáme, "bílou srajdu" smícháme půl bílého jogurtu se 3 lžičkami pomazánkového másla, podle chuti přidáme vanilkový cukr + jednu tajnou ingredianci šéfkuchaře (neprozradíme, pak byste to měli tak dobré jak my, no to určitě... OK, ono tam tam v závěru moc cítit nešlo, takže o nic nepříjdete ;)), zamícháme.
  2. Do druhé misky uděláme "hnědou srajdu". Do půl bílého jogurtu nalámeme půl čokolády, dáme na chvíli do mikrovlnky - než se rozpustí čokoláda, zamícháme, přidáme lžičku rozpustné kávy. A jelikož konzistence této srajdy odpovídala tomu jak jsme ji pojmenovaly, daly jsme ji na 15 minut do ledničky.
  3. Poté už stačí vytáhnout nějaké skleničky do kterých dáte v tomto pořadí bílou srajdu, piškoty, hnědou srajdu, nakrájený banán, posypeme nastrouhanou čokoládou a jelikož nám čokoláda ještě zbyla, daly jsme pár čtverečků nahoru spolu s nalámanou kinder čkoládkou.


A teď k názvu...
Docela dlouho jsme nad názvem přemýšlely, ale nakonec jsme vybraly tu největší blbost - vymyslela to Gabča ;))
bílá srajda = krtek, piškoty = hlína, hnedá srajda = krtinec, banán = myš co tam za níc chce vlézt, ten zbytek nahoře = obloha

Své představení v kuchyni jsme si taky natočily, takže možná očekávejte nějakou kraťoučký sestřih.

A jak to vlastně vypadá? Pokud jste tento úžasný dezert ještě neviděli na mém instagramu, vypadá přestě takhle:


A víte co? Já jdu teď na to video :D A doufám, že Krtečka někdy vyzkoušíte ;))